„Nepotřebujeme se spoléhat jen na V4. Nesmíme zavírat oči před tím, že Maďarsko se chová jako trojský kůň Ruska,“ velmi srozumitelně řekla předsedkyně dolní komory parlamentu Markéta Pekarová Adamová na konferenci Evropa – naše budoucnost.

Jakým největším výzvám momentálně čelí Evropská unie? Jak dosáhnout odolné Evropy z hlediska energetické nezávislosti nebo obrany? A jak dosáhnout sociální stability v Evropě? Jaké budou nadále vztahy mezi EU a Ruskem? Jak se v současné napjaté situaci vypořádat s populistickými a antisystémovými stranami? A jaká je budoucnost Evropské lidové strany (EPP), která na půdě evropského parlamentu sdružuje středopravicové strany ve všech členských států EU?

Ve čtvrtek 1.12. se konala odborná debata pro veřejnost s předsedkyní Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Markétou PEKAROVOU ADAMOVOU, ministrem práce a sociálních věcí a místopředsedou Vlády ČR Marianem JUREČKOU, prezidentem Wilfried Martens Centre for European Studies a bývalým slovenským premiérem Mikulášem DZURINDOU a Lucií TUNGUL, z Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, a předsedkyně Akademické rady TOPAZ. Diskuzi moderoval Filip NERAD, vedoucí zahraniční redakce a analytik Českého rozhlasu.

Záznam diskuze můžete shlédnout zde:

 

 

 

Diskuzi pro Vás připravil TOPAZ a Institut pro křesťansko-demokratickou politiku, za laskavé podpory Wilfried Martens Centre for European Studies a Konrad-Adenauer-Stiftung.