Politický institut TOPAZ za podpory Nadace Hannse Seidela v České republice realizoval v minulém týdnu diskuse na téma Zelené dohody a to hned ve třech městech. V Plzni, Havlíčkově Brodě a v Olomouci zájemci měli možnost diskutovat s europoslancem Luďkem Niedermayerem, finančním influencerem a bývalým bankéřem Radovanem Vávrou, poslankyní Martinou Lisovou, náměstkem primátora Michalem Vozobulem nebo s odborníky Ladislavem Cabadou, Lukášem Řádkem, Ondřejem Filipcem, Lucií Tungul nebo Redou Ifrahem.

Primárním cílem je iniciovat v regionech diskusi o důležitých tématech budoucnosti, věnovat se i dezinformacím, které jsou v této oblasti také silné, a nabízet prostor občanům a zájemcům se potkávat a diskutovat se zajímavými osobnostmi. V rámci projektu chystáme vydání dvou policy paperů/krátkých pojednání o tématu a postřehů od Ladislava Cabady a Ondřeje Filipce.

Účastníci se zejména zajímali o energetickou otázku a to v souvislosti s aktuální plynovou krizí a vysokou inflací. Bylo tak možné diskutovat jeden konkrétní aspekt, který se týká úplně všech. Došli jsme k závěru, že pokud se využijí opatření tzv. Zelené dohody a finanční podpora se správně nasměruje, tak je to výrazná příležitost pro občany i města se stát nezávislými na zdražování elektřiny nebo plynu“ shrnul pocity ze setkání v Havlíčkově Brodě Reda Ifrah, předseda Výkonné rady politického institutu TOPAZ.