Stavba jednoúčelového fotbalového stadionu za stovky milionů by mohla nenávratně zabrat centrum Pardubic a město zadlužit na dlouhá desetiletí. Protože záměr stavby těsnou většinou prošel hlasováním zastupitelstva, rozhodla se pardubická TOP 09 podpořit občanskou iniciativu vedoucí k referendu o takto kontroverzní stavbě v mimořádně významné lokalitě krajského města.

V předvánočním čase jsme za podpory politického institutu TOPAZ uspořádali seminář pro naše členy s cílem vysvětlit sporné body celého projektu, seznámit s mechanismem referenda a vyjasnit politické stanovisko ke stavbě fotbalového stadionu. Hlavním řečníkem semináře byl Michal Sláma, předseda regionální organizace TOP 09 a člen přípravného výboru referenda. Na semináři dále vystoupil Jiří Skalický, zastupitel města Pardubice za TOP 09 a Jan Jošt, člen TOP 09 a soudní znalec v oboru pro oceňování věcí movitých.

“Jsem rád, že tato iniciativa získala podporu uvnitř naší strany a dostal jsem silný mandát pro další kroky. Uvědomuji si, že referendum je extrémním opatřením, se kterým je třeba nakládat s náležitou odpovědností. Takto velmi kontroverzní stavba, podpořená jen těsnou většinou zastupitelstva, si ale další přezkoumání určitě žádá,” doplňuje Michal Sláma.