Máme radost, že politoložku a předsedkyni akademické rady TOPAZ Lucii Tungul si do svého týmu expertů vybral nově zvolený předseda Wilfried Martens Centra pro evropská studia (WMCES) Klaus Welle. Ten byl předsedou akademické rady Martensova centra jmenován na středečním jednání v Bruselu.

Martens Centre spojuje rozsáhlou síť politických nadací v celé Evropské unii, které všechny zastávají středopravé postoje a snaží se prosazovat tyto názory v Evropě i mimo ni.

Lucie Tungul vystudovala mezinárodní vztahy na Miami University v Ohiu a politologii a evropská studia na Univerzitě Palackého v Olomouci. Oblasti jejího zájmu jsou evropská integrace se zvláštním zaměřením na evropeizaci, demokratizaci, rozhodovací procesy v EU, euroskepticismus, migrační procesy a diskurzy identity. V současné době je vedoucí výzkumného oddělení politologického institutu TOPAZ a odbornou asistentkou na Katedře politologie a společenských věd Právnické fakulty Univerzity Palackého. V letech 2006-2016 působila na Fatih University v Istanbulu. Je členkou výkonné rady České asociace politologů. Publikovala řadu článků, kapitol v knihách, knih a politických dokumentů. Mezi její práce patří například The Politics of EU Accession: (spolu s Pavlem Šaradínem, Routledge, 2010) či The Middle Class at a Crossroads (spoluautorka a editorka, Topaz, 2019).

Wilfried Martens Centrum pro evropská studia je oficiální think tank Evropské lidové strany a jeho prezidentem je bývalý slovenský premiér a ministr zahraničních věcí Mikuláš Dzurinda.