TOPAZ se, jako historicky první politický institut, zúčastnil letošního ročníku knižního veletrhu Svět knihy Praha.

„Ráda bych poděkovala řediteli festivalu Radovanu Auerovi za tuto příležitost. Díky ní jsme měli možnost prezentovat svou činnost a nabídnout naše studie a publikace i mimo rámec naší pravidelné cílové skupiny. Zájem návštěvníků o to, čím se zabýváme a jejich zpětná vazba mě mimořádně potěšily. Navíc nás v době festivalu zastihla skvělá zpráva, a to vládní návrh na nulovou sazbu DPH na knihy a učebnice. My tento krok vítáme, neboť jsme přesvědčeni, že vzdělání je nejlepší investice do budoucnosti,“ říká Eva Šafránková,  výkonná ředitelka think tanku TOPAZ.

Na stánku TOPAZ byly k dispozici studie a publikace, které vydáváme k aktuálním otázkám společně s našimi partnerskými instituty Hanns-Seidel-Stiftung (Nadace Hannse Seidela v České republice), Konrad-Adenauer-Stiftung a Wilfried Martens Centre for European Studies či International Republican Institute (IRI), ale také samostatné publikace těchto nadací.

„Velmi si vážím dlouhodobé podpory a spolupráce s našimi partnery a jsem moc rád, že jsme jejich i společné publikace mohli prezentovat a nabízet zdarma v rámci pražského knižního festivalu.  Co mě pak těší obzvláště je, že se veřejnost o politiku a aktuální témata aktivně zajímá. To bylo patrné nejen z řady dotazů, ale také z velkého zájmu o všechny naše tištěné materiály,“ vyzdvihuje ředitel institutu TOPAZ Marek Ženíšek.

Ke stánku kromě zástupců partnerských institutů zavítala také celá řada osobností. V sobotu to byla předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová, několik příjemných chvil s námi strávila také ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová a festival si nenechali ujít ani poslanci TOP 09 Martina Ochodnická a Pavel Svoboda. Vedle osobností celostátní politiky jsme měli příležitost hovořit také se středočeským radním pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václavem Švendou či senátorem Tomášem Třetinou.

TOPAZ také připravil pro všechny návštěvníky kvíz s pěti otázkami, za jejichž správné odpovědi získali návštěvníci zdarma jednu z nabízených knih o Karlu Schwarzenbergovi, který je prezidentem institutu.

Veletrh Svět knihy je ideálním místem pro setkání s knižními nadšenci, nákup nových knih, objevy nových literárních světů a nabízí i řadu zajímavých besed a přednášek. My se již nyní těšíme na další ročník, který se bude konat ve dnech 23. -26.5. 2024.