“TOPAZ úspěšně spolupracuje s Institutem Institut Roberta Schumana (RSI) a jsem moc ráda za všechny společné projekty. Těší mě proto, že o uplynulém víkendu se mohli dva mladí politici TOP 09 účastnit semináře s mezinárodní účastí zaměřeného na evropská témata, který v Budapešti RSI pořádal s podporou nadace
Hanns Seidel Stiftung,” říká předsedkyně Výkonné rady TOPAZ Eva Šafránková.

Semináře nazvaného  „NO YOUTH, NO PARTY”, který se konal ve dnech 22. a 23. března, se spolu s dalšími mladými profesionály a členy stran EPP a think tanků z Chorvatska, České republiky, Maďarska, Polska, Rumunska, Slovenska a Slovinska účastnili místostarosta Úval a kandidát TOP 09 do Evropského parlamentu Miloš Ulrich a předseda TOP týmu Tomáš Mudra.

Otázky, které během něj řešili, se týkaly především toho, jak zvýšit zájem mladých lidí o nadcházející evropské volby.

“Jsem za tuhle příležitost velmi vděčný. Nejenže jsem navázal nové kontakty s kolegy ze Slovenska, Slovinska, Rumunska, Maďarska a Chorvatska, ale též jsme měli možnost vidět problém z jiné perspektivy. Pod vedením zkušených lektorů jsme se věnovali tomu, jak mobilizovat mladé k volební účasti, jak jim politiku přiblížit a proč se s mladými musí mluvit jinak než se zbytkem voličů,” říká Miloš Ulrich, místostarosta Úval a kandidát za TOP 09 do Evropského parlamentu.

„Skvělá akce prestižního Institutu Roberta Schumana na téma aktivizace mladých voličů. Hluboký vhled a otevřenost odborníků spolupracujících s European People’s Party zásadně upgradovali moje uvažování o politických kampaních a komunikaci. Odvážím si spoustu materiálu k přemýšlení a podněty ne pro jednu, ale hned pro několik kampaní. A spoustu strategických rad a kontaktů. Zároveň se sešla velmi přátelská skupina účastníků z České republiky, Slovenska, Slovinska, Maďarska, Rumunska a Chorvatska – společně jsme si užili spoustu zábavy, a těším se na další setkání s nimi. Děkuji za možnost být součástí,” shrnuje předseda TOP týmu Tomáš Mudra.