První místo ve 4. ročníku studentské soutěže Cena Karla Schwarzenberga získal Michal Frank, a to za diplomovou práci  Neúspěch nebo úmyslné předání štafety? Pozice starosty v komunálních volbách 2014 a 2018. 

Michal Frank se narodil 9. 7. 1997 ve Svitavách, prakticky celý život žije v Litomyšli. Aktuálně učí na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti v Lanškrouně, a to základy společenských věd, občanskou nauku a dějepis. 

Co jej vedlo k výběru tématu jeho práce? „Chtěl jsem se zaměřit na problematiku, která mě při studiu nejvíce zajímala: Co stojí v některých obcích a městech za tím, když starosta/ka opět kandiduje do zastupitelstva, ale není znovuzvolen do funkce starosty?  Práce byla nesmírně časově náročná, ale měl jsem díky ní tu čest poznat několik desítek lidí z různých regionů a všem patří obrovský dík za to, že mi věnovali svůj čas a nebáli se například otevřeně bavit o problémech či sporech, které patří i ke komunální politice,“ říká Michal. 

Jeho motivací k přihlášení se do soutěže bylo to, že by se v případě umístění jeho práce díky vydání dostala do povědomí dalších lidí. To se povedlo a práce se nakonec umístila na úplně nejvyšší příčce. Přečíst si ji můžete ZDE

Účast v soutěži doporučuji všem, kteří si na diplomové práci dali opravdu záležet. Zjistíte, jak kvalitu práce posoudí kromě státnicové komise i další odborníci. Navíc se vaše dílo může díky vydání dostat do povědomí většího počtu lidí, což je pro mě za ty desítky a stovky hodin bádání a psaní největší odměna,“ vzkazuje Michal.