Jedno ze dvou čestných uznání ve 4. ročníku Cena Karla Schwarzenberga obdržel Tomáš Pelc, a to za diplomovou práci Media Literacy in EFL.  

Tomáš Pelc je absolventem Masarykovy Univerzity, fact-checkerem ve společnosti Demagog.cz, a začínajícím učitelem. V profesním životě se zabývá kritickým myšlením, mediální výchovou a zlepšováním racionality. Ve volném čase pak čte faktickou literaturu, hraje počítačové hry, či běhá po horách. 

Do soutěže se přihlásil, protože považuje mediální výchovu za důležité, často veřejně probírané, ovšem odborně zanedbané téma. „Domnívám se, že má diplomová práce toto téma posouvá o krok dále, a účast v soutěži mi přišla jako ideální způsob jak o tomto tématu zvýšit povědomí,“ říká Tomáš. 

„Zapojit se do soutěže bych doporučil každému, kdo si na zpracování své práce dal alespoň trochu záležet. Kromě samozřejmé možnosti výhry se jedná také o jednoduchý způsob, jak svou práci rozšířit dále. Což není jenom výhoda pro vás, jelikož se zpropagujete a můžete potkat zajímavé, ambiciózní a úspěšné lidi, ale přináší to určitě i benefit pro ostatní. Pokud vaše práce může mít nějaký reálný dopad, poslat ji do soutěže o Cenu Karla Schwarzenberga je rychlý a účinný způsob, jak tento dopad uskutečnit. Koneckonců, práce už je napsaná, tak není co ztratit,“ vzkazuje Tomáš absolventům.

Jeho práci si můžete přečíst ZDE.