Jedno ze dvou čestných uznání ve 4. ročníku Cena Karla Schwarzenberga obdržel Ondřej Neuschl, a to za diplomovou práci Inovační diplomacie – perspektivy dalšího rozvoje.

Ondřej v současné době studuje doktorské studium v oboru mezinárodní a diplomatická studia na Vysoké škole ekonomické v Praze. Předtím zde absolvoval magisterský program zaměřený na mezinárodní politiku a diplomacii s důrazem na ekonomickou diplomacii. Jeho výzkumné zájmy zahrnují aktérství mezinárodních organizací, geopolitiku Arktidy, tureckou zahraniční politiky a inovační diplomacii. 

Mimo doktorské studium také vyučuje na vysoké škola a má na starost organizaci kurzů v oblasti IT. Ve volném čase rád cestuje, zabývá se aktuálním děním a kupuje více knížek, než stíhá číst.  

„Po dopsání diplomové práce je běžné, že se uloží do archivu a prakticky ji následně nikdo nečte. Cena Karla Schwarzenberga je možností, jak dostat své myšlenky k lidem, kteří mohou věci reálně ovlivnit,“ popisuje svou motivaci k přihlášení se do soutěže. 

Celou práci si můžete přečíst ZDE.