Dne 22.2.2020 se uskutečnil 3. ročník komunitní akce Žďárský masopust s programem pro širokou veřejnost. Zapojeny byly všechny věkové skupiny od dětí po seniory.

Stoupající zájem a letošní odhadovaný počet návštěvníků téměř 2000 osob potvrzuje úspěšnost akce.

Kromě masopustního průvodu za doprovodu hudby Zelenohorských muzikantů (vedoucí kapely p. Fabík) proběhl také dětský karneval a večer masopustní zábava za účasti kapel: Crazy Monkeys, Manželé Soukupovi a Orchestr žďárského divadla.

Do akce byly zapojeny příspěvkové organizace (ZUŠ, Active), organizační tým zahrnoval 12 osob (včetně zapojení herců a specialistů na marketing) a dobrovolníky. Akce se uskutečnila za finanční podpory institutu TOPAZ.

Masopustní průvod ve Žďáře nad Sázavou byl v roce 2018 úspěšně obnoven po téměř půlstoletí. Masopustní průvody jsou velice atraktivní nejen svojí formou, ale také možností zapojit se osobně a být v masce součástí tradičního veselí. Cílem kulturní akce je především oživit kulturu ve veřejném prostoru našeho města. Kromě toho organizace masopustních průvodů v našem regionu navazuje na tradiční vesnické masopustní obchůzky a masky na Hlinecku, které byly zapsány na reprezentativní seznam nemateriálního kulturního dědictví lidstva UNESCO.