Úlohy představit na sněmu práci think-tanku TOPAZ za rok 2015 a plánů na rok 2016 se ujal předseda výkonné rady TOPAZ Reda Ifrah.

Co TOPAZ zvládl v roce 2015?

  • Proběhla série vzdělávacích seminářů v oblasti politického marketingu a komunikace s veřejností.
  • Uspořádal krajské ideové konference. Tyto konference proběhly v sedmi městech (Plzni, Praze, Hradci Králové, Ústí nad Labem, Ostravě, Olomouci a Táboře) a předcházeli stranické ideové konferenci.
  • Zorganizoval řadu expertních seminářů, jako byly: Podnikání jako základ prosperitykulatý stůl zaměřený na rodinnou politiku nebo expertní seminář, ve kterém jsme hovořili s občany o migraci.
  • Zajistil tři setkání komunálních politiků. Díky europoslancům Luďku Niedermayerovi a Jaromírovi Štětinovi, uspořádala TOPAZ i cestu několika komunálních politiků do Bruselu.
  • V rámci projektu „Gymply“ se TOPAZu podařilo oslovit přibližně 700 mladých lidí a studentů z celé České republiky.

V příštím roce hodláme pokračovat v nastaveném tempu. Pomůžeme i s krajskými  a senátními volbami, uspořádáme školení a vzdělávací akce pro kandidáty do těchto voleb. Budeme komunikovat s mladými podporovateli i členy a zároveň chceme diskutovat na seminářích, kulatých stolech i konferencích„, představil plány pro následující rok Reda Ifrah.

TOPAZ svou činností aspiruje na to, být inspirací pro ideové diskuse a chce pomáhat při artikulaci programových tezí TOP 09.

TOPAZ musí nejen nabízet prostor pro přemýšlení, vzdělávání a uvažování o naší budoucnosti, jak řekl Karel Schwarzenberg, ale musíme nabídnout i prostor pro diskusi o budoucnosti naší země„, dodal předseda Ifrah

TOPAZ se prezentoval i prezentací a info kioskem s materiály.