Institut TOPAZ organizuje řadu videokonferencí, na kterých se potkávají starostové, zdravotníci či lidé z dalších oblastí. Cílem je zorganizovat výměnu názorů na nezávislé platformě, debatovat nápady, tipy a návrhy jednotlivých opatření a informovat poslance a senátory o situaci v terénu.

Na prvním virtuálním sezení starostů a místostarostů byly představeny ty nejlepší zkušenosti s řízením obcí v období pandemie. Starostové se shodli, že je potřeba bezodkladně pomoci nemocnicím, které potřebují specifické vybavení, aby lépe zvládli nápor pacientů, který je čeká. Právě obce mohou v této situaci schválit dar rychle a efektivně poslat peníze. Starosta Loun Pavel Janda už podobnou pomoc prosadil, na návrh starosty Moravského Krumlova Tomáše Třetiny se přidávají další obce a dokonce celé svazy – Starostové obcí a měst Hlučínska shodli, že finančně pomohou Slezské nemocnici v Opavě a Městské nemocnici v Ostravě.

Zdůrazněna byla role radnic pro informování široké veřejnosti a mluvilo se i o dezinfikování veřejného prostoru. Starostové si sdílí i další nápady průběžně elektronicky.

TOPAZ starostům zajišťuje komunikační platformu organizaci, stará se také o informovanost mezi účastníky jednání.

Připravena jsou i další setkání – lékaři se sejdou s předsedkyní TOP 09 Markétou Adamovou a členem krizového štábu Romanem Šmuclerem. TOPAZ svolal jednání se zástupci divadel a asociací, které patří k subjektům, na které krize dopadne. Tohoto jednání se vedle předsedkyně strany zúčastní i pověřený člen předsednictva, garant Radek Auer.