První červencový víkend byl ve znamení mládí – v Café Louvre se na „Setkání mladých“ diskutovalo o zodpovědnosti a budoucnosti nastupující generace.

Po oficiálním zahájení, které si 30. června vzali na starost Reda IFRAH (předseda Výkonné rady TOPAZ) a Anna NALYVAYKO (project team Wilfried Martens Centre for European Studies), následoval panel, moderovaný Jonášem SYROVÁTKOU, s názvem Strategická komunikace a role internetu. V něm Radko HODKOVSKÝ (Evropské hodnoty) a Jindřich ŠÍDLO (Seznam Zprávy) probírali vhodné možnosti boje s propagandou v České republice, ale stejně tak v Evropské unii. Na závěr večera proběhla neformální diskuse, kde si diskutující i posluchači vyměňovali své poznatky.

Následující den europoslanec Jiří POSPÍŠIL (TOP 09/Evropská lidová strana) hovořil o budoucnosti Evropské unie, resp. o tom, jak k ní mohou přispět mladí, a jak nakládat s veřejným míněním.  Na panel Mládí v Evropě přijal pozvání Andrianos GIANNOU (president YEPP) – ten představoval nejen fungování Youth EPP největší mládežnické organizace v Evropě, kde aktuálně zastává post presidenta, ale hlavně diskutoval s účastníky téma bezpečnosti, a jak k ní můžeme přispět svou vlastní zodpovědností. Kateřina ŠUSTROVÁ si vzala na povel diskusní workshop o tom, jak se bránit propagandě. Ten byl zakončen prezentací závěrů, nad kterými posléze proběhla diskuse účastníků. První červencovou sobotu účastníci konference završili návštěvou věže Novoměstské radnice nebo Musea Kampa, kde aktuálně probíhala výstava nedávno zesnulého Adolfa Borna Jedinečný svět.

Na poslední den konference byly připraveny dva bloky, z nichž první nesl název Jak jsme dělali politikuMarek SOVKA (TOP 09), Jiří HORÁK (Mladí lidovci) a Milan VYSKOČIL (Mladí konzervativci) hovořili o strastech, které se naskýtají v zákulisí politiky. Závěrem představily zástupci pravicových mládežnických organizací své aktivity. Jan KAVALÍREK (TOP tým), Filip CHVÁTAL (Mladí lidovci), Milan VYSKOČIL (Mladí konzervativci) a Jan GREGOR (Mladí křesťanští demokraté) společně debatovali o svých činnostech i zkušenostech. Reagovali také na dotazy z publika – na přetřes se tak dostalo i případné přijetí eura, přičemž debatující toto téma dávali do souvislostí např. s postoji již etablovaných politických stran.

Akce proběhla za podpory Konrad-Adenauer StiftungWilfried Martens Centre for European Studies a Evropské lidové strany v Evropské parlamentu.