Od středy do pátku se v Roztokách u Prahy v Academic Hotelu konal seminář pro krajské a volební „Teorie a praxe volebních kampaní se zvláštním zřetelem k volbám do krajských zastupitelstev v roce 2012“

Uvítání účastníků se ujal starosta Roztok Jan Jakob a seminář následně uvedl a zahájil generální sekretář TOP 09 Pavel Severa. Volební manažer TOP 09 a zástupce generálního sekretáře TOP 09 Jaroslav Poláček seznámil přítomné s programem semináře.

První odpolední přednášky se chopil Martin Charvát z reklamní agentury Konektor, která spolupracovala s TOP 09 na volební kampani 2009 (Téma: Reklama, její obsah a dopad na politické kampaně. Specifika značky TOP 09).

Další přednášející byla Anna Matušková ze sdružení konzultantů Campaings.cz, doktorka politologie, expertka na politický marketing, která přednáší na Masarykově univerzitě v Brně s tématem Politický marketing nejen v Evropě, principy a příklady moderních kampaní a jejich aplikace na krajské volby. Bude centrální téma (opět) dominantní?

Odpolední blok přednášek uzavřel Lukáš Kratochvíl, expert na politická videa a specifický marketing (Téma:Videa ve volební kampani – mají své místo v krajských volbách? Příklady úspěšných videí.) a Pavel Grombíř, specialista na nákup a prodej reklamy (Téma: Nákup reklamy, role agentur aneb proč nakupovat draho?)

Čtvrteční dopolední blok patřil KASu. Přednášky uvedl a druhý den semináře zahájil Dr. Hubert Gehring, vedoucí zastoupení KAS v ČR a SROV. Své příspěvky přednesli Ralf Güldenzopf, vedoucí oddělení politické komunikace, odbor politického vzdělávání, KAS e.V. (Téma: Aktuální vývoj teorie a praxe v moderním regionálním volebním boji) a Sebastian Klopfleisch, volební manažer poslance Bundestagu Christiana Hirteho (Téma: Praktické tipy volebního boje na příkladu volebního boje poslance Spolkového sněmu z Duryňska/Německo)

Další blok přednášek patřil pánům Davidu Surému (sociolog, specialista na strategii komunikace, pedagog Univerzity Palackého v Olomouci, Téma: Case study – využití otevřených dat v kampani, analýza volebních okrsků, cílení reklamy) a Petru Ducháčkovi (správce sociálních sítí TOP 09) a Ivo Marečkovi, kteří přednášeli na téma Role Facebooku, MY.TOPu a Twitteru v krajské volební kampani 2012.

Večerní blok semináře patřil Davidu Bradovi (copyrighter) z kreativní a reklamní agentury LAVMI spolupracující na volební kampani 2010, tiskové mluvčí TOP 09 Alžbětě Plívové, která spolu s bývalým tiskovým mluvčím TOP 09 a nynějším starostou Roztok u Prahy Janem Jakobem přednášela na téma„Mediální komunikace ve volební kampani – nastolování témat“.

Páteční dopoledne patřilo krajské manažerce Středočeského kraje Natálii Tomkové (Téma: Eventy, best practices), Terezie Radoměřská, manažerce vzdělávání TOP 09 (Téma: Vzdělávání jako nástroj budování strany a nutný předpoklad kvalitního kandidáta) a nakonec přednášel Jaroslav Poláček, volební manažer, zástupce generálního sekretáře TOP 09 na téma „Volební rozpočty, na co nezapomenout, časový plán kampaně, role výzkumů.“