TOPAZ ve spolupráci s europoslancem Jaromírem Štětinou opět uspořádal další z řady setkání s europoslancem určené pro regionální politik a aktivní mladé podporovatele a členy.

Začátkem posledního dubnového týdne se zúčastnila skupina sedmi regionálních politiků „Studijní cesty do Bruselu.“ Konkrétně ve dnech od 24. do 26. dubna se na pozvání europoslance za TOP 09 Jaromíra Štětiny měli možnost setkat nejenom s jedním z dvaadvaceti českých europoslanců, ale i s prostředím, kde vzniká evropská politika. První den přiletěli účastníci do Bruselu, kde si dopoledne prohlídli historického centra města a následně navštívili Pražský dům, kde se zúčastnili diskuze diplomatem zastoupení Hl. m. Prahy Markem Polachem. V podvečerních hodinách následovala veřejná debata na téma Putinovského Ruska aneb jak naléhavé nebezpečí v něm dřímá. Tato debata se uskutečnila ve spolupráci europoslance Jaromíra Štětiny a think-tanku Evropské hodnoty v prostorách Evropského parlamentu.

Druhý den, 25. dubna, začal v ranních hodinách zasedáním výboru Evropského parlamentu pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci. Účastníci této studijní cesty se mohli účastnit jednání i jiných výborů, které právě zasedaly. Následující bod programu byl oběd s europoslancem Jaromírem Štětinou, na který navazovala zajímavá debata. Dalším hostem, který se setkal s účastníky cesty, byl Marek Hannibal, tiskový mluvčí frakce Evropské lidové strany, které je členem i TOP 09.

Poslední den této studijní cesty završil program účasti na konferenci spolupořádané TOPAZ NET@WORK 2017. Ta se mimo jiné týkala základních geopolitických charakteristik zahraniční politiky Ruské federace, role středoevropských zemích v mezinárodním dění a následně i situaci v Sýrii s ohledem na angažmá české strany. Zmíněná byla i otázka Turecka při řešení migrační krize a jeho úzké vazby na Rusko. Ve večerních hodinách se účastníci studijní cesty přesunuli na letiště a vrátili se zpět do České republiky.

TOPAZ pořádá ve spolupráci s europoslanci akce pro regionální politiky pravidelně, v tomto roce bychom vzhledem k velkému zájmu rádi tuto akci zopakovali. Případní zájemci o ní budou včas informováni zde na našich webových stránkách, případně na našem facebooku.