Pod záštitou TOPAZ proběhlo ve čtvrtek 28. března v Plzni školení pro regionální politiky a nové zastupitele zaměřené na efektivní komunikaci na sociálních sítích.

V první části se účastníci se věnovali především tomu, jak správně vytvářet obsah na sociální sítě a jak efektivně zviditelnit svou práci v obcích a městech. V praktické části se vyzkoušeli, jak vytvořit jednotliví typy příspěvků a jak rozdílně pracovat s obsahem na sociálních sítích strany a osobností. Výklady byl věnován také četnosti příspěvků a jejich sponzoringu či správnému načasování. V dalším bloku se hovořilo o tom, jak správně pracovat s obrazovým materiálem a to konkrétně s fotografiemi a videem, jak vytvořit poutavý text a jak příspěvky správně sdílet. Zvláštní sekce byla věnována Twitteru a Instagramu.

Druhá část školení byla věnována tvorbě videí, live streamu.

Školení bylo nejen příležitostí dozvědět se a osvojit si novinky se světla sociálních médií, ale také příležitost pro společně setkání nově zvolených komunálních politiků a vzájemné předání zkušeností. V rámci diskuse vystoupili a se svými zkušenostmi se podělili starosta města Přeštice Karel Naxera, místostarostka Lochotína Ilona Jehličková, místostarosta Slovan Jan Fluxa nebo nově zvolený místostarosta MO Plzeň 3 Ondřej Ženíšek.