Mladí zájemci o domácí a evropskou politiku a o diskusi o stavu a budoucnosti české pravice se sešli o víkendu 4. – 5. listopadu. Využili tak možnosti potkat se s dalšími podobně smýšlejícími mladými a inspirativními lidmi a to na dvoudenní konferenci v Praze.

Účastníci měli možnost otevřeně diskutovat o domácí i evropské politice s poslankyní Markétou Pekarovou Adamovou (místopředsedkyně TOP 09) a s europoslancem Luďkem Niedermayerem (Evropská lidová strana). Splečně s nimi je na panelu přivítala a do diskuse se zapojila Margherita Movarelli, projektová manažerka Wilfried Martens Centre for European Studies.

Naše pozvání přijali také zástupci Youth in EPP, vicepresidenti Andrianos Giannou (z Rumunska) a Csaba Farago (z Maďarska). S nimi v panelu promluvil a s účastníky diskutoval i Jan Kavalírek (TOPtým Praha), a to o roli mládežnických organizací a možnostech ovlivňovat politickou agendu a její náplň.

Vyslechli jsme přání účatníků našich akcí pro mládež a prostředkovali jim prostor pro diskusi na téma pravice po volbách, kterou vedli dva mladí aktivní a úspěšní politici Dominik Feri (radní v Teplicích, TOP 09) a Marek Sovka (místostarosta obce Branišovice, TOP 09).

Před závěrečnou velkou diskusí a zhodnocením celého setkání nás navštívil také zástupce akademické obce, doktor Michael Romancov z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, který s účastníky pohovořil o Ruském vlivu v České republice a Rusku jako takovém.

Níže přinášíme videa a videorozhovory z celé akce.

Co očekávají mladí od podobných setkání? A naplňujeme jejich očekávání?

Jací jsou dnešní mladí zájemci o politiku podle slov europoslance Luďka Niedermayera? A cítí se sám stále mlád?

A cítí se mladá i poslankyně Markéta Pekarová Adamová?

Co je to TOP tým nám vysvětlil jeho předseda Jan Kavalírek:

Proč se mladí zajímají o politiku? Krátká anketa mezi účastníky:

 Měli by se politici a politika brát tak vážně?

A co by udělal Dominik Feri, kdyby se stal předsedou TOP 09?

Rozhovor s řečníkem našeho sobotního odpoledního panelu doktorem Romancovem o Rusku a ruském vlivu, a hlavně o tom, že mladí lidé v dnešní době Rusko neřeší. Je to v pořádku?

Konference byla realizována v rámci projektu „Mladá generace a konzervativní politika“, a to díky vřelé podpoře partnerů: Centra pro evropská studia Wilfrieda Martense a Konrad-Adenauer-Stiftung.

Stáhnout