V pondělí proběhlo v plzeňském TOP centru celodenní školení kandidátů společné kandidátní listiny TOP 09 a Starostů pro Plzeňský kraj. V úvodu přítomné pozdravil lídr kandidátky a kandidát na hejtmana Plzeňského kraje Pavel Čížek. Poté se slova ujal volební manažer Plzeňského kraje Tomáš Jílek.

V pondělí proběhlo v plzeňském TOP centru celodenní školení kandidátů společné kandidátní listiny TOP 09 a Starostů pro Plzeňský kraj.

V úvodu přítomné pozdravil lídr kandidátky a kandidát na hejtmana Plzeňského kraje Pavel Čížek. Poté se slova ujal volební manažer Plzeňského kraje Tomáš Jílek. Pak již následovaly dopolední a odpolední blok školení, jejichž cílem bylo prakticky připravit krajské kandidáty na nadcházející volební kampaň a kontaktování se s voliči a médii. Pod vedením zkušených lektorů ze společnosti Cupé & Co. Jana Krčmáře a Barbory Petrové si mohli krajští kandidáti na vlastní kůži vyzkoušet, jak se připravit na kontaktní kampaň nebo zvládnout setkání s voličem. Hovořilo se však například také o sebeprezentaci či vizuálním stylu.

O seminář byl opravdu velký zájem. Přihlásily se na něj dvě desítky členů TOP 09 a starostů z celého Plzeňského kraje. Dle ohlasů samotných účastníků svého rozhodnutí rozhodně nelitovali. Nabídnul jim totiž jedinečnou možnost vyzkoušet si v praxi organizaci a realizaci kontaktní kampaně a vzájemně si vyměnit zkušenosti a nápady. V neposlední řadě pak byl tento den příležitostí pro všechny kandidáty se osobně poznat a navázat kontakty.