Jsme nesmírně rádi, že po uvolnění vládních opatření se TOPAZ vrací se svými regionálními projekty. Jako první se v Havlíčkově Brodě uskutečnilo promítání dokumentárního filmu v Síti s následnou debatou.

Projekt – Děti a internet

 – problematika, nebezpečí číhající na děti na internetu

Termín: 3, 15. června 2020

Účast:   3.6.        70 osob

10.6.      85 osob

Tentokrát si pro diváky Filmové Oko nepřipravilo žádnou komedii, ani road movie, ve středu 3. června a pondělí 15. června za spoluúčasti TOPAZ, z.s. se promítal dokument, který v současnosti rozvířil situaci kolem nezletilých a jejich života na sociálních sítích.

Český celovečerní dokument V síti, který vznikl díky režisérské dvojici Barbora Chalupová a Vít Klusák, je reálnou ukázkou toho jak, nebezpečné může být jedno jediné rozhodnutí. Velký zájem o dokument v Havlíčkově Brodě ukázal i počet prodaných vstupenek, opět bylo vyprodáno a v omezené kapacitě sálu z důvodů  COVID opatření se na několik diváků nedostalo.

Pro ty, kteří vydrželi film dokoukat až do konce, byla připravená diskuze. Hostem byl Stanislav Piskač z Pracovní skupiny pro řešení problematiky elektronické bezpečnosti zřízené Krajem Vysočina. Samozřejmě i on popřál rodičům, aby je nikdy nic podobného nepotkalo a upozornil na několik případů, kdy to nedopadlo dobře. V rozjeté debatě padlo několik návrhů jak tomu zabránit anebo se o to alespoň nějakým způsobem pokusit. Nejlepším nástrojem je komunikace a vytvoření důvěry a pevného pouta mezi rodičem a dítětem.