V pátek 11. února proběhl v plzeňském TOPCENTRU první ze série seminářů vzdělávacích aktivit pro zastupitele TOP 09 Plzeňského kraje.

Do krajské kanceláře TOP 09 se v pátek ráno sjelo na dvě desítky zastupitelů z celého Plzeňského kraje. Konal se zde totiž seminář interní a mediální komunikace.

Účastníky semináře přivítal volební manažer strany a zástupce generálního sekretáře Jaroslav Poláček a poté se slova ujala tisková mluvčí Alžběta Plívová. Ta pohovořila o spolupráci krajů a regionů s tiskovým odborem a poté zastupitele seznámila s hlavními zásadami komunikace. Odpolední blok pak patřil Barboře Petrové a Janu Krčmárovi z konzultační agentury Campaigns.cz, kteří přednášeli o efektivní komunikaci s veřejností a médii. Účastníci si během dne mimo jiné vyzkoušeli například sepsat tiskovou zprávu či zorganizovat tiskovou konferenci.

Celodenní školící aktivitu zhodnotil jeden z účastníků, místostarosta městského obvodu Plzeň 2 – Slovany, Mgr. Jan Fluxa: „Na základě přednesených prezentací se mezi zastupiteli rozproudila velice zajímavá debata o práci v zastupitelstvech a komunikaci s občany, která přispěla k obohacení semináře a vzájemné výměně informací z různých obcí Plzeňského kraje. V tom především spatřuji největší přidanou hodnotu tohoto semináře.

Se svými dojmy se nám také svěřila místostarostka Horní Břízy Alena Šůmová: „Na semináři se také jasně ukázalo, že komunikace s médii je naprosto odlišná v Plzni a v ostatních menších obcích Plzeňského kraje. Stejně tak komunikace s občany.