(6. -7. 6. 2019, Plzeň)

TOPAZ za podpory nadace Hanns-Seidel-Stiftung každoročně pořádá setkání věnované podpoře regionálních politiků TOP 09. Smyslem akce je poskytnout prostor pro vzájemnou výměnu zkušeností a získávání nových poznatků. Tentokrát se dvoudenní setkání zastupitelů uskutečnilo v Plzni a zúčastnilo se ho třicet pět regionálních politiků TOP 09 z celé ČR.

Akce navázala na úspěšný předchozí ročník a mezi diskutovaná témata patřila prezentace průzkumu na téma střední třídy, prezentace marketingových strategií uplatňovaných v rámci volební kampaně do Evropského parlamentu a prezentace týkající se environmentálního tématu, které si sami zastupitelé vybrali jako důležité téma pro krajské volby v roce 2020.

Prvnímu dni dominovalo neformální navazování kontaktů mezi účastníky, kteří měli možnost účastnit se společně večeře a prohlídky Plzeňského pivovaru. Dvoudenní akce se konala pod záštitou místopředsedy TOP 09 a výkonného ředitele TOPAZu, který zahájil druhý den setkání a přivítal jednotlivé řečníky. Prezentací výsledků průzkumu zaměřeného na fenomén střední třídy provázel Jaroslav Poláček (hlavní analytik TOPAZ a PR specialista), Miriam Faltová (volební manažerka TOP 09) představila marketingové strategie a Dr. Jindřich Duras (Povodí Vltavy, a.s.) nastínil konkrétní opatření proti suchu a nedostatku vody v krajině.