Jak je v České republice vnímána Evropská politika? Jak se vypořádávat s propagandou a hoaxy o Evropské unii? Jakým způsobem by se měli mladí prosazovat v politice? Jaká budoucnost čeká Českou republiku v Evropě? Co je pro Českou republiku zásadní a jak by to měla v Evropské unii prosazovat?

Těmto a dalším otázkám se věnovalo setkání mladých na téma „zodpovědnost a budoucnost“, které probíhalo 4. – 5. listopadu v Michnově paláci v Praze.

Na setkání pronesli úvodní slovo a přivítali účastníky Reda Ifrahpředseda výkonné rady TOPAZMatthias Barnerředitel zastoupení Konrad Adenauer Stiftung v ČR a SR a Panos Tasiopoulos,projektový manažer Wilfried Martens Centre for European Studies.

Akce pokračovala diskuzí europoslanců za TOP 09 Luďka Niedermayera a Jaromíra Štětiny o evropských politických tématech a budoucnosti České republiky v Evropské unii, kterou moderoval Reda Ifrah.

Sobotní večer byl zakončen večeří, při které se diskutovalo o předchozím panelu.

Nedělní pokračování Setkání mladých začalo workshopem GENERACE „EVROPA“ Co před a co během volebního období 2019–2024“ pod vedením Petra Kučerypředsedou pražského TOP týmu a Moniky Kalkusové, výkonné členky rady YEPP. Po workshopu následovala diskuse u kulatých stolů moderovaná Michalem Murademprojektovým manažerem organizace EUTIS.

Po obědě začal závěrečný diskusní panel s poslanci P ČR za TOP 09 Dominikem Ferim a Markétou Pekarovou Adamovou na téma Česká politická situace, budoucnost EU a našeho zapojení, kterou moderoval Simeon Popov.

Setkání uspořádal think-tank TOPAZ ve spolupráci s Wilfried Martens Centre for European StudiesKonrad Adenauer Stiftung poslaneckým klubem Evropské lidové strany v Evropském parlamentu.

Stáhnout