V rámci společného projektu Mladá generace a konzervativní politika uspořádal TOPAZ ve spolupráci s Konrad-Adenauer-Stiftung a Wilfried Martens Centre for European Studies již třetí pokračování setkávání mladých zájemců o středopravicovou politiku, a to 29. června až 1. července v Praze.

Cílem projektu bylo umožnit mladým, aktivním zájemcům pro středopravicovou politiku setkat se a vzájemně diskutovat, vzdělávat se, zapojit se více do občanských aktivit a prostřednitcvím workshopů zlepšovat své vůdčí schopnosti.

Více než 50 účastníků z různých mládežnických organizací, zahraničí i nezávislých o politiku se zajímajících mladých lidí se setkalo poslední víkend v červnu v Praze.

Kromě neformálních a aktivit a networkingu měli účastníci možnost zapojit se do následujících částí programu:

– Diskuse s europoslanci Jaromírem štětinou (EPP) a Tomášem Zdechovským (EPP) na téma evropské perspektivy předchozích a následujícch voleb v Evropě, stejně jako voleb do Evropského parlamentu.

– Diskuse s Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09) na téma české perspektivy předchozích a následujícch voleb v Evropě, stejně jako voleb do Evropského parlamentu o trendech a náladách v české společnosti.

– Diskuse s Anou Lídií Pereirou (YEPP) a Nathanem Shepurou (EPP political advisor) o analýze scénáře výsledků voleb do Evropského parlamentu v roce 2019.

– Workshop s Monikou Kalkusovou (YEPP) o sociálních médiích a komunikačních strategiích v průběhu kampaně.

– Brainstorming mládežnických organizací o spolupráci (TOP tým, MKD, ML, mSTAN).