Obchody nejsou nebezpečné. Hledejme cestu, která zemi uvede do normálu.

Úvod / Obchody nejsou nebezpečné. Hledejme cestu, která zemi uvede do normálu.

V dalším dílu našeho podcastu jsme si s prezidentem Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomášem Prouzou povídali o tom, co by mohlo pomoci našim podnikatelům, proč vláda trestá většinu kvůli nezodpovědné menšině a jak se připravit na dobu poCovidovou.

Dozvíte se, proč na parkovištích u obchodních domů vznikají testovací Covid Pointy, zda vnímá pandemický zákon jako ohrožení svobody a co se to stalo s „izolačkou“ – příplatkem, který měl být vyplácen těm, kteří musí být v izolaci a nemohou do práce.

„Naprostá většina zemí v Evropě garantuje firmám, že je nenechá padnout. Potřebujeme jednoduché řešení, které vidíme v kompenzaci části daňově uznatelných nákladů,“ říká v rozhovoru Tomáš Prouza, který upozorňuje, že podnikatelům skončily programy podpory a netuší, co s nimi bude.

Musíme přemýšlet, co bude, až se otevře a nelze čekat, že by vláda přišla s nějakým svým plánem. „Hledejme cestu, která uvede naši zemi do normálu. Cestu, jak bezpečně znovu nastartovat českou ekonomiku, zavírá Tomáš Prouza.

Podcast byl natočen za podpory Nadace Konráda Adenauera.

TOPAZ
TOPAZ
Obchody nejsou nebezpečné. Hledejme cestu, která zemi uvede do normálu.
/