Autor: Tomáš Neuwirth – Fotoarchiv města Jeseník, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=87619380

Jeseník žije a sází na soudržnost komunity a spolupráci s radnicí

Úvod / Jeseník žije a sází na soudržnost komunity a spolupráci s radnicí

Jeseník je lázeňské město, které od roku 2018 vede starostka Zdeňka Blišťanová. Má nejvíce spolků v České republice a prostě to v něm žije. Paní starostka představila recept na soudržné město. Konkrétně a na příkladech dobré praxe včetně inspirativní spolupráce se seniory. „Jsem ráda za lidi v Jeseníku, dokážeme si k sobě najít cestu a komunikace je silná stránka vedení města,“ komentovala končící období starostka.

Došlo i na tradiční problém měst – vylidňování. Zdeňka Blišťanová sází na kvalitní vzdělávání, široké možnosti využít volného času a ví, že musí řešit nabídku bydlení pro případné zájemce. Cílem města je nabídnout bydlení těm, kteří mají k Jeseníku vztah a chtějí v něm bydlem. K tomu využije institut družstevního bydlení.

Co dnes řeší samospráva okresního města v souvislosti s příchodem uprchlíků? Jak řeší vzdělávání dětí a jak se vypořádají s fámami kolem Ukrajinců.

Vyhnout jsme se nemohli, ani nechtěli problémům, které řeší samospráva okresního města v souvislosti s příchodem uprchlíků. Dozvíte se, jak v Jeseníku řeší vzdělávání dětí a jak se vypořádají s fámami kolem Ukrajinců.

Rozhovor vyšel s laskavou podporou Kanceláře Nadace Konráda Adenauera (KAS) v České republice.

TOPAZ
TOPAZ
Jeseník žije a sází na soudržnost komunity a spolupráci s radnicí
/