V sobotu 14. září 2019 uspořádala Místní organizace TOP 09 Nymburk pro občany a návštěvníky města akci nazvanou Rozloučení s létem. S finanční podporou TOPAZ využili pořadatelé krásného pozdně letního počasí i souběžně probíhající populární akce Dny evropského dědictví a připravili pro kolemjdoucí v historickém centru města, na ostrohu řeky Labe řečeném Špička, neformální piknik s cílem zviditelnit TOP 09 v rámci nymburské komunity, ale především zjistit, co se občanům i návštěvníkům města v Nymburce líbí, a co by naopak chtěli zlepšit.

Kolemjdoucí si mohli posedět nad výbornými grilovanými špekáčky, které nabízí firma senátora TOP 09 Tomáše Czernina z nedaleké Činěvsi, nymburským pivem či poděbradskou minerálkou. Především ale měli za úkol na improvizovanou nástěnku odpovědět na anketní otázku: Co se vám v Nymburce líbí a co nelíbí?

V průběhu odpoledne se v anketě vyjádřilo celkem 68 místních i přespolních, další se zastavili alespoň na neformální diskusi. Na kus řeči se zastavili zástupci všech generací – mladé rodiny s dětmi, lidé středního věku i senioři. Z ankety vyplynulo, že respondenti oceňují především atmosféru města a jeho historické památky, naopak nelíbí se jim například dopravní situace ve městě či dlouho nefunkční městský bazén. Jejich názory budou v následujících dnech vyhodnoceny a řešení relevantních připomínek se stane základem pro volební program nymburské TOP 09 v příštích komunálních volbách.