Na druhém místě se ve 4. ročníku Ceny Karla Schwarzenberga umístila Miriama Sokoláková, a to za bakalářskou práci The Impact of European Funding on Learning Outcomes of Pupils in Slovakia.

Miriama Sokoláková studuje Data Science na Lund University ve Švédsku. Soustředí se na využití datových analýz a modelování pro lepší pochopení a řešení ekonomických a sociálních problémů.

Jak si téma vybrala? „Vychádza z osobného záujmu o efektívnosť verejného financovania. Uvedomujem si, ako kritickú rolu zohrávajú investície do vzdelávania pre hospodársky a sociálny rozvoj krajiny, a preto ma zaujíma, ako efektívne sú tieto prostriedky využívané.
Proč jste se přihlásila? Zapojením do tejto súťaže dúfam, že môj príspevok pomôže nielen akademickej komunite, ale aj tvorcom politík pri formulácii efektívnejších stratégií pre využívanie európskych fondov v oblasti vzdelávania.“

Přihlášení se do soutěže Miriama doporučuje všem, jejichž práce je zajímavá a užitečná a s jejímiž závěry by chtěli seznámit širší veřejnost. „Je to taktiež vynikajúca možnosť svoju prácu aj publikovať,“ dodává Miriama.

Její celou práci si můžete přečíst ZDE.